Promotie!

RELAX – DON’T STRESS

20.17lei30.89lei

Capsule

30, 60

Anulează

Ingrediente/capsulă:

– extract din rădăcină de Valeriană (Valeriana officinalis) standardizat cu 0,8% acid valerianic – 100 mg;

– extract din părți aeriene de Floarea-pasiunii (Passiflora incarnata) standardizat cu 4% flavonoide – 100 mg;

Astragalus (Astralagus membranaceus) rădăcină extract, standardizat cu 10% Astragaloside – 50 mg;

– extract 4:1 din fructe de Schizandra (Schisandra  chinensis) – 30 mg;

– extract din rădăcină de Salcie (Salix alba) – 25 mg;

– extract 4:1 din rădăcină de Ginseng–siberian (Eleutherococcus senticosus) – 25 mg;

– extract din muguri florali de Salcâm-japonez (Sophora japonica), conținând 98% quercetină – 25 mg;

– extract 50:1 din rizomi de Turmeric (Curcuma longa), conținând minimum 95% curcuminoide – 25 mg;

– extract 5:1 din fructe de Piper-negru (Piper nigrum), conținând minimum 5% piperină – 5 mg;

capsulă vegetală.

 

 

Mod de utilizare: 2 capsule pe zi / conform recomandării specialistului.

 

 

EAN: N/A Categorie:

Descriere

RELAX – DON’T STRESS:

– susține calmul în caz de iritabilitate (Valeriana)

– ajută la calmare în cazul unui stil de viață obositor (Valeriana)

– susține starea de bine mentală în caz de tensiune și stres (Valeriana)

– ajută la obținerea unui efect de relaxare și la recâștigarea unui temperament natural bun (Ginseng-siberian)

– induce starea de calm, reduce agitația psihomotorie (Floarea-pasiunii)

– contribuie la un bun echilibru nervos, susține echilibrul mental (Turmeric)

– tonic pentru menținerea capacității mentale și fizice în caz de slăbiciune, epuizare și oboseală (Astragalus, Ginseng-siberian)

– contribuie la circulația normală a sângelui, asociată cu performanța și reactivitatea cerebrală precum și la activitatea mentală și cognitivă optimă (Ginseng-siberian)

– vitalizează sistemul nervos (Piper-negru)

– revigorează organismul (Salcie-albă)

– susține adaptarea organismului la condiții de stres (Schizandra)

 

Contraindicaţii: Este contraindicat în caz de sarcină, alăptare, hipertensiune arterială și copiilor sub 12 ani. Pentru alte posibile contraindicații, întrebați consultantul de specialitate înainte de utilizare.

Interacțiuni: Poate interacționa cu antidiabetice, anticoagulante, antitrombotice, antiagregant-plachetare, digoxina la administrare concomitentă.

 

Produs notificat de Serviciul Naţional pentru Plante Medicinale, Aromatice şi Produse ale Stupului –  Notificare nr. 16454 / 28.03.2023.

 

SC ADSERV SRL deține certificare sistem de management integrat (calitate și siguranța alimentelor) în conformitate cu ISO 9001 și ISO 22000.

Informații suplimentare

Capsule

30, 60

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.